Ve firmě Šperkyyy věříme, že vhodně zvolený šperk je nejen skvělým doplňkem outfitu, ale že má zároveň i schopnost zdůraznit jedinečnost člověka, který ho nosí. Proto jsou všechny šperky, které nabízíme v našem sortimentu vyráběné ručně a s maximálním důrazem na detail. Pokuď ale chcete, aby Váš šperk byl zcela originální, rádi Vám zhotovíme i šperky na zakázku dle Vašich představ.
V naší nabídce naleznete šperky pro ženy i muže pro každou příležitost.

Šperk jako dárek pro ni

Šperk je vhodným a originálním dárkem pro ženy u každé slávnostnější příležitosti – je-li to svátek, narozeniny, výročí nebo jiná důležitá událost. Když jste se rozhodli investovat do koupi šperku, dbejte především na to, aby jste se strefili do vkusu člověka, který tento šperk bude nosit.  Správný výběr šperku totiž napovídá hodně o tom, jak dobře obdarovanou osobu znáte.

Zde jsme pro Vás zhrnuli pár rad, jak si výběr šperku jako dárku pro ženy ulehčit:
1.   Kupte jí to, co má ráda, ne to co se líbí Vám – nakoukněte do její šperkovnice a podle typu šperků, které žena již vlastní vyberte pro ní ten vhodný – všímejte si především materiálů (zlato, stříbro, drahé kameny, atd.) a způsobu, jakým byl šperk zhotoven (jednoduchost, barevnost, tvary, velikost, atd.)

  1. Všímejte si příležitostí u kterých žena nosí šperky – šperk kupujte taky s ohledem na jejich funkcionalitu. Něktreré šperky se hodí k běžnému, každodennímu nošení, jiné – ty mnohem propracovanější a zhotoveny z hodnotnějších materiálů – jsou vhodné pouze u speciálních príležitostí jako rodinné oslavy, pracovní večeře, atd.
  2. Změřte velikost šperku – správná velikost je hodně důležitý faktor hlavně při koupě prstenů, náramků anebo náhrdelníků. Pokud se ale nestrefíte do velikosti, nezoufejte. Velikost šperku je možné nechat upravit v každém dobrém klenotnictví.
  3. Vybírejte šperk podle stylu jejího oblečení – ženy si vybírají šperky tak, aby ladily s jejich stylem oblečení. Všímejte si proto barvy, střih a způsob jakým žena kombinuje jednotlivé kousky oblečení s doplňky.
  4. Zeptejte se její nejlepší kamarádky – pokuď si už opravdu nevíte rady, zajděte si pro radu k její nejlepší kamarádce – protože hlavně při výběru toho správneho šperku je každá rada nad zlato.
  5. Riskněte to – občas se taky stává, že kvůli nedostatku času a celkové vytíženosti, ženy nestíhaji svojí kolekci šperků doplňovat. Ak natrafíte na zajímavý dizajnérsky kousek, který by se obdarované dámě hodit a mohl by být vhodným doplňkem nebo oživit její outfit, neváhejte a překvapte ji!

Šperk jako dárek pro něj

Šperky se poslední dobou stávají populárním módním doplňkem i u mužů. Pokuď hledáte ten správny šperk pro Vašeho otce, přítele, kamaráda nebo manžela, rádi Vám výběr toho správneho šperku ulehčíme!

Předtím, než začnete s výběrem vhodného šperku je důležité znát odpověď na tyto otázky:
Kdy a jak často nosí muž šperky?
Nosí prsteny, manžetové knoflíky anebo hezké hodinky?
Jaké šperky nosí u speciálních příležitostí?

Nákup šperku pro muže, který šperky moc nenosí

Pokud jste se odhodlali koupit šperk muži, který detailům svého outfitu nevěnuje přílliš mnoho pozornosti, sáhněte po klasice – hodinky, manžetové knoflíky nebo spony na peníze. Tyto doplňky jsou k dostání v různych stylech a materiálech. Volba klasického nadčasového dizajnu a kvalitních materiálů je však u těchto typu mužů trefou do černého.

Šperky pro muže jako modní doplňek

U mužů, kteří svůj outfit rádi ozvláštní originálními šperkami  se nabízí možnost vybírat hlavně z originálních a propracovaných náramků, náhrdelníků a prstenů. Všímejte si především materiál, z kterého je šperk vyroben a zda-li se jedná o ručnou práci. Jednotlivé šperky mohou byt ozvláštněny i drahými kámeny. Populárními materiály pro výrobu mužských šperků jako stylových doplňků jsou zlato, stříbro, wolfram či platina.